GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservisdelar 4743409
*
nr 474 3409
Matservisdelar
Gefle, ca 20 del
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 juni 2007
kl 17:48:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/6 14:25:04
1
100 kr
17/6 14:19:46
2
150 kr
17/6 18:20:57
3
250 kr
18/6 08:32:33
2
300 kr
18/6 17:04:52
4
350 kr
18/6 17:08:51
2
Vinnande bud
18/6 17:18:39
2
justering av budtak
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservisdelar mattallrik svensk keramik svenska keramiker tallrik
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:59
*
Matservisdelar
nr 474 3409
Matservisdelar
Gefle, ca 20 del
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 juni 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/6 14:25:04 | 1 | 100 kr |
17/6 14:19:46 | 2 | 150 kr |
17/6 18:20:57 | 3 | 250 kr |
18/6 08:32:33 | 2 | 300 kr |
18/6 17:04:52 | 4 | 350 kr |
18/6 17:08:51 | 2 | Vinnande bud |
18/6 17:18:39 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservisdelar mattallrik svensk keramik svenska keramiker tallrik
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:59